3 batalion drogowo-mostowy
Aktualności
98 ROCZNICA POWROTU CHEŁMNA DO MACIERZY
27.01.2018
27-01-2018 r.

W dniu 27.01.2018 r. o godz. 11.30 rozpoczął się uroczysty apel przy Grobie Nieznanego Żołnierza w Chełmnie w związku z obchodami 98. rocznicy powrotu Chełmna do Macierzy oraz 73. rocznicy wyzwolenia miasta spod okupacji hitlerowskiej. Dowódcą uroczystości w tym szczególnym dla mieszkańców Chełmna dniu był por. Krzysztof ZAGÓRSKI, który dokładnie o godz. 11.30 złożył meldunek dowódcy garnizonu ppłk. Krzysztofowi MIKRUTOWI o gotowości kompanii honorowej do uroczystości.

W uroczystości zorganizowanej wspólnie przez Burmistrza Miasta Chełmno i 3. Batalion drogowo-mostowy uczestniczyły władze samorządowe powiatu i miasta a w tym: Burmistrz Chełmna Pan Mariusz KĘDZIERSKI, Starosta Chełmiński Pan Zdzisław GAMAŃSKI oraz poczty sztandarowe instytucji i szkół. Licznie zgromadzili się również członkowie organizacji kombatanckich, inwalidów wojennych, byłych żołnierzy zawodowych, instytucji miejskich, powiatowych oraz delegacje służb mundurowych miasta.

Po złożeniu meldunku, przeglądzie pododdziału i pocztów sztandarowych ,po podniesieniu Flagi Państwowej oraz po odegraniu „Mazurka Dąbrowskiego” głos zabrali: Burmistrz Chełmna i Starosta Chełmiński. Następnie złożono kwiaty przy Grobie Nieznanego Żołnierza w Chełmnie a uroczystość zakończyła się defiladą kompani honorowej 3 Włocławskiego Batalionu Drogowo-Mostowego im. gen. Karola SIERAKOWSKIEGO.

 

ZOBACZ W GALERII

 

Oficer prasowy 3 bdm por. Robert WAL


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych